به مناسبت افتتاحیه 30% تخفیف

کرج ، خیابان شهید بهشتی ، ساختمان سینا ، روبروی مرکز بهبد ، طبقه5 ، واحد 22

تلفن تماس : 02632227740

سوالات متداول جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

سوالات متداول جراحی بینی

این به موقعیت و جایگاه ابرو بستگی دارد. در جلسه مشاوره و معاینه اولیه، دکتر با دستش پوست پیشانی بیمار را تا یک حد مشخص می کشد. وقتیکه پوست پیشتانی کشیده شد اگر بیشتر پوست پلک بالایی ناپدید شد، جراحی کشیدن پیشانی برای بیمار سودمند تر است. اگر کشیدن پوست پیشانی تأثیر کمی داشت یا اصلا تأثیری روی پوست پلک بالایی نداشت. بلفاروپلاستی بهترین عمل جراحی پلاستیک خواهد بود. اگر ابروی کیسه ای شکل کشیده شود ولی پوست اضافه کماکان روی پلک ها باقی بماند، برای پیدا کردن یک ظاهر جوانتر توصیه می شود که از عمل های کشیدن ابرو، بلفاروپلستی ابروی بالایی بصورت همزمان استفاده شود. به عکس های فردیکه عمل کشیدگی ابرو انجام داده نگاه کنید. پوست پلک بالایی وی بریده نشده است. در این مورد، کشیدگی ابرو به تنهایی می تواند ظاهر فرد را جوانتر کند چون علت پیر بودن ظاهر وی ابروهای سست و شل او هستند (به ابروهای شل و وارفته brow ptosis نیز گفته می شود). این عکس ها را با عکس های قبل و بعد از عمل بیماری که بلفاروپلاستی ابروی بالایی را انجام داده است مقایسه کنید. در عکس قبل از عمل این فرد، می بینید که ابروی وی نیفتاده است، بنابراین برداشتن پوست پلک بالایی وی به تنهایی کافی است.
برخی بیماران علاوه بر پوست کیسه ای شکل در اطراف پلکاهایشان، روی پوست دور چشمهایشان اختلالات بافتی یا سطحی دارند. افرادی که بلفاروپلاستی را بصورت همزمان با روش های صاف کننده پوست انجام می دهند می توانند این اختلالات بافتی و crow feet را نیز از بین ببرند. روش های صاف کننده پوست، اختلالات بافتی روی سطح پوست را از بین می برند. این روشها عبارتند از لیزر و پیل های شیمیایی.
اکثر بیماران بعد از عمل از اینکه درد کمی کشیده اند اظهار تعجب می کنند. بالطبع بعد از هر نوع عمل جراحی باید انتظار کمی ناراحتی را داشته باشیم. به تمام بیماران نسخه ای از داروهای مسکن ارائه می شود. گاها بیماران ۵ ـ ۴ روز بعد از عمل اقدام به مصرف داروهای مسکن می نمایند. افرادیکه جراحی صورت انجام داده اند تا ۴۸ ساعت هنگام جویدن غذا احساس درد می کنند. معمولا افراد بعد از انجام عمل هیچ گونه درد غیر قابل کنترلی ندارند.
مدت جراحی به عوامل مختلفی نظیر پیچیدگی پلک های هر فرد بستگی دارد. بازنگری بلفاروپلاستی کمی بیشتر طول می کشد چون به دقت بیشتری نیاز دارد.
محل هایی که در عمل جراحی بینی تغییر می کنند هیچ ارتباط مستقیمی با محل قرار دادن عصب بویایی ندارد و لذا بطور معمول سبب اختلال بویایی نمی شود .
خیر، چنانچه عمل جراحی انحراف بینی بطور صحیح تشخیص داده شده باشد و بطور کامل اصلاح شده باشد شانس بسیار کمی برای عودت آن وجود دارد .
عوارض بستگی به عوامل مختلفی دارد و نمی توانیم بگوییم که جراحی بینی روشی است که هیچ گونه عارضه ای ندارد. در اصل هر جراحی اگر طبق اصول انجام نشود با عوارض همراه خواهد بود ، در نتیجه اگر رینوپلاستی توسط یک فرد غیر متخصص انجام شود ، بروز عوارض مسئله دور از ذهنی نیست .
دوران نقاهت در افرادی که بینی گوشتی دارند ، طولانی تر از افرادی است که بینی استخوانی دارند . به طور معمول دوره نقاهت رینوپلاستی ، ۴۰ تا ۶۰ روز است ولی این میزان با توجه به شرایط جسمی فرد ، افزایش یا کاهش می یابد . رینوپلاستی نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد و بیمار دوره نقاهت را در منزل سپری می کند ولی این بدین معنا نیست که بیمار باید حدود دوماه از خانه بیرون نرود بلکه از روز دوم ، بیمار می تواند فعالیت های عادی و سبک را شروع کند اما تقریبا دو ماه باید از توصیه های مراقبتی جراح بینی ، پیروی کند .
هر فردی که دارای ناهنجاری فرم بینی و اختلال در عملکرد بینی باشد ، کاندید مناسبی برای رینوپلاستی است اما نکته قابل توجه ، دید بیماران نسبت به نتیجه رینوپلاستی می باشد . بیماران باید از نظر روحی نیز برای رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی آماده باشند و بدانند که ساختار بینی افراد با یکدیگر متفاوت است و بینی هر فردی با توجه به ساختار بینی همان فرد جراحی می شود ، در نتیحه افراد باید انتظارات معقولی از راینوپلاستی داشته باشند .

سوالات متداول تزریق بوتاکس

سوالات متداول جراحی گوش (اتوپلاستی)

افتادگی پلک، غیرقرینگی، حساسیت به بوتاکس و ایجاد تورم از عوارض می باشند که افتادگی پلک معمولا در عرض ۲ماه خود به خود بهبود می یابد.
چین و چروک پوست را از بین می برد و از شکسته شدن پوست و ایجاد چروک دایمی و عمیق جلوگیری می کند.
هر ۶ ماه یک مرتبه باید تکرار شود
این عمل باعث فلج شدن عضله زیر پوست صورت و در نتیجه صاف شدن چروک ها می شود.
برطرف کردن چروک پیشانی و گوشه چشم.
افرادی که چین و چروک عمیق همراه با شکستگی پوست نداشته باشند .
تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق نباید فشاری به محل تزریق وارد شود ، بعد از یک هفته ژل احتمال جابجایی و تغییر مکان ندارد.
به غیر از حساسیت به اسید هیارونیک موجود در یل ، ممنوعیت خاص دیگری برای تزریق ژل وجود ندارد.
خیر، گذشت زمان در اثر سن و نیروی جاذبه افتادگی پوست را بیشتر می کند که این ربطی به بوتاکس ندارد.
به هیچ عنوان اختلالی در شنوایی گوش به وجود نمی آورد زیرا در جراحی زیبایی گوش هیچ اقدامی روی گوش میانی و داخلی که مکانیسم شنوایی را به عهده دارد، انجام نمی گیرد .
انجام جراحی زیبایی گوش، بعد از سن پنج تا شش سالگی برای تمام افراد امکان پذیر است . در واقع بعد از این سن تقریبا رشد گوش ها تکمیل شده است و می توان روی آن جراحی انجام داد .
در این جراحی دردی احساس نمی شود . درد و ناراحتی در جراحی زیبایی گوش همانند هر جراحی دیگر طبیعی است و جزئی از دوره نقاهت محسوب می شود. برای اینکه روند بهبودی با سرعت بیشتری صورت بگیرد بهتر است مراقبت های بعد از عمل به خوبی انجام شود .
بعد از جراحی اتوپلاستی و بهبود جای زخم بخیه ها، چون محل برش در پشت گوش است، جای بخیه ها در محل تاشدگی طبیعی گوش بوده و برای افراد قابل مشاهده نخواهد بود.
بعد از جراحی، بلافاصله بهبود وضع ظاهری گوش مشاهده می شود ولی برای نتیجه نهایی جراحی زیبایی گوش حداقل باید ۴ تا ۶ هفته صبر داشته باشید.