عمل بینی با لیزر در کرج

عمل بینی با لیزر در کرج

آناتومی و وضعیت بینی چه تاثیری بر تنفس دارد؟ آیا می توان مشکلت تنفسی را درمان کرد؟ جراحی بینی با لیزر چگونه است؟ سوالات بسیاری در حوزه بینی، مخصوصا در جراحی زیبایی بینی مطرح است، در ادامه مطلب دکتر سحر انصاریپور جراح بینی در کرج، نکات مهمی درباره نحوه عمل بینی با لیزر و رفع مشکلات تنفسی توضیح خواهند داد.

علل رایج جراحی بینی با لیزر

افرادی که قصد جراحی بینی می کنند، ممکن است به دلایل گوناگونی از جمله: علل زیبایی و درمانی باشد. پس از جراحی زیبایی بینی به دلیل آنکه بیمار تحت بیهوشی عمومی و یا موضعی، قرار گرفته و عمل جراحی صورت گرفته است، بیمار بعد از عمل ممکن است مجموعه ای از عوارض را تجربه کند که به هیچ عنوان جای نگرانی نداشته و به مرور از بین خواهد رفت. نکته ی مهم برای کنترل و کاهش عوارض بعد از عمل بینی، رعایت توصیه هایی که جراحی بینی کرده است مانند: عدم حمل و بلند کردن اجسام سنگین، مصرف داروها و پماد ها در زمان مشخص و..

جراحی-زیبایی-بینی-با-لیزر-در-کرج

عوامل تاثیر گذار بر تنفس بینی

دو عامل مهم و موثر بر داشتن یک تنفس سالم از طریق بینی وجود دارد، ساختار سپتوم و شاخک های بینی است. برخی از افراد به صورت ژنتیکی در این ساختارها مشکل و اختلال دارند و به دنبال رفع ان ها هستند اما ممکن است مشکل در این دو عالم، بر اثر حوادث و ضربه نیز ایجاد شود. به هر حال باید روشی برای درمان مشکلات بینی و جراحی بینی یافت.

آمادگی قبل از جراحی بینی

 • حداقل به مدت و هفته قبل از عمل بینی لازم است مصرف برخی از داروهایی که با جراحی تداخل دارد، قطع شود از جمله داروهایی که باعث رقیق شدن خون می وشند.
 • اگر تمایل دارید شب قبل از جراحی بینی، استحمام نمایید.
 • اغلب توصیه می شود به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی، از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.
 • در روز عمل جراحی بینی، بهتر است آرایش، لاک و زیروآلاتی نداشته باشید.
 • آزمیشات ازمی که جرح بینی قبل از جراحی بینی توصیه کرده را حتما انجام داده و قبل از عمل بینی و در زمان معین جهت بررسی به پزشک مربوطه تحویل دهید.
 • اگر مبتلا به بیماری هستید و یا دارویی مصرف می کنید، حتما جراح بینی خود را مطلع سازید، سوابق بیماری و دارویی خود را با پزشک درمیان بگذارید.
 • قبل و بعد از عمل به میزان لازم مایعات مصرف نمایید.

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی بینی هستند؟

علاوه بر عللی که قبلا برای جراحی بینی بیان شد، برخی از افراد تمایل دارند بینی خود را به صورت طبیعی عمل کنند در این حالت تنها تمایل به رفع نقایص بینی خود دارند و کمتر تمایل به زیباسازی آن دارند، اما برخی دیگر به دنبال فرم هایی همچون فانتزی و یا عروسکی هستند.

برخی از افراد نیز دارای بینی های گوشتی و یا استخوانی هستند، جراحی بینی برای این افراد یکسان نیست، زیرا پوست انواع بینی متفاوت است و نیاز به کاربردن تکنیک های مختلف جراحی است.

عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر

بسیاری افراد تمایل به انجا جراحی بینی دارند اما به دلیل مشکلات رایج بعد از بیهوشی و یا جراحی، از آن هراس دارند. اما به دنبال جراحی زیبایی بینی با لیزر هستند، باید بگوییم جراحی بینی با لیزر در حال حاضر امکان پذیر نیست، اما چرا عنوان جراحی زیبایی بینی با لیزر امروزه به این اندازه متداول است؟ آیا جراحی بینی با لیزر شایعه است؟

علت متداول شدن جراحی بینی با روش لیزر، به دلیل جذابیت عنوان لیزر که  در ذهن بیمار جراحی را بدون درد و عارضه  خونریزی متصور می کند بسیار جذاب است، بنابراین جراحی بینی با لیزر جنبه تبلیغاتی دارد و حقیقی نیست.

لیزر در چه مورادی کاربرد دارد؟

از لیزر می توان برای برش های پوستی استفاده کرد و اما به دلیل آنکه در عمل زیبایی بینی، برش ها بسیار کوچک هستند دراین نوع از عمل ها در حال حاضر نمی توان از روش لیزر استفاده نمود.

مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی

 • بعد از انجام هر جراحی، لازم است بیمار طبق توصیه های پزشک عمل کند تا عوارض جانبی مانند: کبودی، تورم ، درد و خونریزی را به حداقل برساند، در ادامه به مجموعه ای از آن ها اشاره خواهد شد:
 • تحت نظارت پزشک، به مدت 72 ساعت از کمپرس سرد به منظور کاهش کبودی و تورم استفاده نمایید.
 • تا چندین هفته لازم است از حمل و بلند کردن اجسام سنگین پرهیز نمایید.
 • به طور کلی باید سبک زندگی خود را اصلاح کنید به صورتی که، از غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد پرهیز نمایید و مایعات و غذاهای سبک و آبکی بیشتر در این دوران مصرف نمایید.
 • باید تلاش کنید کمترین فشاری به بینی وارد نشود، حین عطسه، سرفه و تمیز کردن بینی توجه نمایید با دهان باز این کار را انجام دهید تا فشاری به بینی وارد نشود.
 • توصیه می شود قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی، از مصرف دخانیات و الکل پرهیز نمایید تا بهبودی با سرعت بیشتری انجام شود.
 • در زمان استراحت، سر باید کمی بلند تر از حالت معمولی باشد، بالشت اضافی زیر سر بگذارید تا از تورم و خونریزی پیشگیری شود.
دکتر سحر انصاریپور، جراح زیبایی بینی در کرج و همچنین متخصص گوش حلق و بینی هستند و جراحی زیبایی بینی, بوتاکس و فیلر و مشاوره زیبایی رایگان را انجام می دهند، برای ارتباط با دکتر انصاری پور، با شماره ی :۰۲۶۳۲۲۲۷۷۴۰ تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر انصاریپور مراجعه کنید.

کلام آخر:

آنچه از مقاله درمیابیم آن است که جراحی زیبایی بینی با لیز رتنها جنبه تبلیغاتی و به منظو جذب بیماران مطرح شده است وو در حال حاضر جراحی بینی با این روش انجام نمی شود، اما جالب است بدانید جراحی بینی از جمله جراحی های رایج و کم خطر است و عوارض چندانی ندارد، بنابراین جای هیچ گونه نگرانی نیست، اگر برای انجام عمل بینی چه به منظور درمانی و زیبایی، به جراح بینی خوب در شهر خود مراجعه کنید مسلما نتیجه بسیار خوبی دریافت خواهید کرد.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

Call Now Button