جراحی زیبایی بینی در کرج

جراحی زیبایی بینی در کرج

اگر تصمیم به انجام جراحی بینی گرفته باشید ممکن است تا حال حاضر مقالات،مطالب و حتی فیلم های متعددی درباره جراحی زیبایی بینی و انواع آن خوانده و دیده باشید، اما در این مقاله به گونه ای متفاوت و مختصر درباره جراحی زیبایی بینی ، تفاوت انواع روش های آن و در نهایت مراقبت های ضروری قبل و پس ازراینوپلاستی پرداخته شده است، تا در زمان مناسب بینی خود را با آگاهی کامل نزد جراحی بینی خوب عمل کنید.

جراحی بینی در کرج

هدف از انجام جراحی زیبایی بینی چیست؟

عمل بینی یا همان راینوپلاستی به بیان ساده به منظور بهبود و تغییر شکل بینی و یا در جهت بهبود عملکرد آن که زمینه درمانی دارد، انجام می شود.

که این امور می تواند به دلایل پزشکی از جمله اصلاح مشکلات تنفسی مربوط به بینی، رفع اختلال ناشی از نقص ژنتیکی، درمان شکستگی بینی و…انجام شود.

تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی

 • اگر همچنان برای عمل بینی در تردید هستید، به شما پیشنهاد می کنیم، با کسانی که قبلا جراحی بینی داشته اند مشورت کنید.
 • به جراح بینی خود مراجعه کرده و درباره اهداف و انتظارات و آنچه باعث آزار شما شده است، صحبت کنید. جراح بینی خوب ساختار بینی و سایر ویژگی های آن را به دقت بررسی می کند، پس از آن می تواند به خوبی شما را راهنمایی کند.
 • به خاطر داشته باشید باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید و هیچ بینی کاملی وجود ندارد، گرچه یک جراحی بینی ویژگی های خوب بینی را تقویت کرده و نواقص را برطرف می کند اما باید با هدف حفظ ظاهر طبیعی صورت باید انجام شود.
 • همچنین جراح بینی سلامت عمومی شما و سلامت و وضعیت بینی را نیز تحت نظر قرار داده و درباره نتایج بعد از عمل بینی، خطرات آن و در نهایت هزینه عمل بینی با شما صحبت خواهد کرد.

 

قبل از جراحی بینی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

تجویز های قبل از عمل بینی:

 • ممکن است در صورت نیاز، پزشک چندین دارو جهت کاهش التهاب بینی تجویز کرده باشد.
 • قبل از انجام جراحی بینی جهت بررسی وضعیت کلی بیمار و جهت انجام جراحی بینی موفق، آزمایشاتی را تجویز می کند که بیمار باید قبلا آن ها را به پزشک تحویل دهد.
 • پرهیز از مصرف سیگار: سیگار کشیدن می تواند بر نتیجه عمل جراحی به شدت اثر بگذارد و استعمال سیگار باعث افزایش اسکار و طولانی شدن روند بهبودی بیمار شود. اغلب توصیه می شود به مدت 3 لی 4 هفته قبل جراحی بینی، سیگار را متوقف کنید.
 • مصرف بخی از داروها 2 هفته قبل از جراحی بینی که می تواند خطرخونریزی را افزایش دهد، باید متوقف شود مانند: آسپیرین، ادویل و..

شب قبل از عمل بینی

اگر عمل بینی صبح انجام شود، از شب قبل توصیه می شود که بیمار چیزی نخورد و نیاشامد.

اگر نیاز به مصرف دارویی در صبح عمل باشد، باید با مقدار آب کمی تحت نظارت پزش مصرف شود تا در زمان بیهوشی معده خالی باشد

عمل بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی جزء جراحی های محبوب و رایج است و طی بیهوشی عمومی و یا موضعی انجام خواهد گرفت. باتوجه به نوع عمل بینی و درخواست بیمار روش انجام جراحی بینی می تواند متقاوت باشد.

دکتر سحر انصاریپور، جراح زیبایی بینی در کرج و همچنین متخصص گوش حلق و بینی هستند و جراحی زیبایی بینی, بوتاکس و فیلر و مشاوره زیبایی رایگان را انجام می دهند، برای ارتباط با دکتر انصاری پور، با شماره ی :۰۲۶۳۲۲۲۷۷۴۰ تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر انصاریپور مراجعه کنید.

مراحل انجام جراحی بینی

بیهوشی: همانطور که گفته شد داروی آرام بخش به بیمار تزریق می شود.

برش جراحی: عمل بینی ممکن است به دو روش باز یا بسته انجام گیرد، در روش بسته عمل بینی، برش هایی داخل بینی به صورت پنهان انجام می شود اما در روش جراحی باز بینی، برش ها، بیرونی خواهند بود.

از طریق برش های انجام شده، پوستی که روی استخوان بینی و غضروف را پوشانده استف بالا گرفته می شود و ساختار بینی تغییرشکل داده خواهد شد.

تغییر ساختار بینی: باتوجه به هدف جراحی در این مرحله ممکن است استخوان و غضروف به جهت کوچک کردن بینی کاهش داده شود و یا نیاز به پیوند غضروف باش د.

اصلاح انحراف سپتوم: اگر بینی بیمار انحراف سپتوم داشته باشد، به منظور بهبود تنفس انحراف اصلاح خواهد شد و جراحی انحراف بینی انجام خواهد گرفت.

بخیه برش ها: درنهایت که تغییر شکل و انحرافات مورد نظر انجام و اصلاح شد، برش های ایجاد شده بسته می شود.

نمونه هایی از جراحی بینی در کرج توسط دکتر سحرانصاریپور

بعد از جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟ و چه کارهایی باید انجام دهید؟

 • اغلب بیماران پس از یک شب از بیمارستان مرخص شده و می توانند به خانه بازگردند.
 • بیمار باید حداقل 5 روز در منزل استراحت کند به صورتی که بالشت زیر سر کمی بلند تر باشد تا سر بالا تر نگهداشته شود.
 • تورم، کبودی اطراف چشم، گونه ها پس از عمل بینی یک امر طبیعی است و طی یک هفته تا 10 روز بهبود می یابد.
 • توصیه می شود یک رژیم غذایی سبک و در عین حال نرم را مدنظر قرار دهید تا از فشار به بینی و تهوع یا استفراغ پیشگیری شود.
 • بهتر است در صورت بروز عطسه یا سرفه، از طریق دهان این کار را انجام دهید.
 • از صحبت کردن بیش از اندازه، خندین، جویدن سخت، فعالیت های شدید، بلندکردن اجسام سنگین، ضربه به بینی، خم شدن، عینک ردن و.. خودداری نمایید.
 • الکل، سیگار، دوره بهبودی را طولانی می کند، دود و حتی گرد وغبار ممکن است و باعث تحریک وعفونت بینی شود.
 • هنگام مسواک زدن دندان های فوقانی مراقب باشد و این کار را با ملایمت انجام دهید.

 

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هشت =

Call Now Button