اندوسکوپی سینوس در کرج

اندوسکوپی سینوس در کرج

سینوزیت یکی از مشکلاتی است که افراد مختلفی را در سنین مختلف درگیر کرده است. گرچه بیماری نه چندان جدی محسوب می شود اما عوارض و تبعاتی را برای افراد پیش می آورد که بسیار ناخوشایند هستند.برای درمان سینوزیت راه های درمانی متفاوتی بکار گرفته می شود. یکی از این راه ها آندوسکوپی سینوس ها است که توصیه می شود به جراح بینی خوب مراجعه شود. در این نوشتار پرداختی خواهیم داشت به این روش درمانی و تصمیم داریم تمامی ابعاد این روش درمانی را، از جمله چگونگی روند انجام ، مزایا، مراقبت های پیش و پس از انجام اندوسکوپی، و نیز  نتایجی که در اثر انجام این روش درمانی حاصل می شود، مورد بررسی قرار دهیم.

اندوسکوپی-سینوس-در-کرج

اندوسکوپی سینوس

اندوسکوپی سینوس به برداشت و تخلیه عفونت هایی که در مجاری تنفسی وجود دارد گفته می شود. در این روش با استفاده از ابزار الاتی مخصوص پزشک به محل سینوس ها دسترسی پیدا می کند و با انجام اقداماتی این عفونت ها خارج می گردند.

چه کسانی تحت اندوسکوپی سینوس قرار می گیرند؟

کسانی که به سینوزیت های مزمن مبتلا هستند می توانند از این روش درمانی برای رهایی از این مشکل و نیز عارضه هایی که در پی این بیماری ایجاد می شود ، کمک بگیرند.

 

اندوسکوپی سینوس ها چه نتایجی در پی دارد؟

 • درمان سینوزیت اولین نتیجه ای است که در پی جراحی اندوسکوپی حاصل می شود.
 • در نتیجه درمان سینوزیت تمامی ترشحاتی که در محل سینوس ها وجود دارد به طرز چشمگیری کاهش می یابد.
 • ترشحات عفونی زمانی که کاهش پیدا کنند در بهبود عملکرد بویایی تاثیر به سزایی خواهد داشت.
 • در اثر سینوزیت و عفونت هایی که در محل های خاصی از بینی و پیشانی افراد شکل می گیرند ممکن است بیماری هایی برای افراد ایجاد شود. بنابراین زمانی که سینورزیت درمان می شود و عفونت ها بر طرف می شوند بیماری ها خود بخود از بین می روند.

اندوسکوپی سینوس چه مزایایی دارد؟

 • درمان سینوس ها به روش اندوسکوپی کمترین میزان درد و ناراحتی را به همراه دارد.
 • در روش اندوسکوپی میزان خونریزی از بینی افراد نسبت به سایر روش های درمانی بسیار کمتر است.
 • بعداز انجام اندوسکوپی بیماران میزان کمتری از ورم و کبود شدن را تجربه خواهند کرد.
 • در روش اندوسکوپی از آن جهت که برش خاصی بر روی بینی ایجاد نمی شود نتیجتاً زخم و بخیه ای در این محل ایجاد نمی شود و ظاهر بینی دست نخورده باقی می ماند.
 • دوره بهبودی و نقاهت بعد از اندوسکوپی سینوس ها بسیار کوتاه مدت است.

*به طور کلی روش اندوسکوپی سینوس ها بسیار ثمر بخش و مثبت است و در درمان سینوس ها در کمترین زمان ممکن نتیجه مطلوب حاصل می شود. از همین رو این روزها بسیاری از افراد از این روش درمانی کمک می گیرند.

قبل از انجام اندوسکوپی سینوس ها باید چه مراقبت هایی داشته باشیم؟

 یکی از مهم ترین نکاتی که باید مورد توجه قرار هید این است که در چند جلسه مورد معاینه پزشک مربوطه قرار گیرید تا تمامی نکاتی که باید پزشک بداند را به اطلاع ایشان برسانید.

 • افرادی که در طی سال های گذشته انواع مختلفی از جراحی را تجربه د اشته اند باید بالضروره با پزشک در میان بگذارند تا وی بتواند با آگاهی بیشتری برنامه درمانی و جراحی را طراحی کند.
 • در بسیاری از موارد آزمایشاتی باید انجام شود تا نتیجه از سوی پزشک مورد بررسی قرار گیرد تا پزشک از وضعیت بیمار آگاه باشد.
 • استفاده از سیگار و دخانیات دیگر موجب می شود روند بهبودی بعد از انجام اندوسکوپی سینوس ها کندتر پیش برود. از همین رو باید مصرف این قبیل دخانیات ترک شود تا نتیجه مثبتی از درمان حاصل شود.
 • داروهایی که در رقیق شدن خون تاثیر زیادی دارد باید حتما قطع مصرف شود. زیرا که اگر استفاده شود بعد از انجام جراحی خونریزی در افراد شدید می شود.
دکتر سحر انصاریپور، جراح زیبایی بینی در کرج و همچنین متخصص گوش حلق و بینی هستند و جراحی زیبایی بینی, بوتاکس و فیلر و مشاوره زیبایی رایگان را انجام می دهند، برای ارتباط با دکتر انصاری پور، با شماره ی :۰۲۶۳۲۲۲۷۷۴۰ تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر انصاریپور مراجعه کنید.

 

بعد از انجام اندوسکوپی سینوس ها چه مراقتب هایی باید داشته باشیم؟

 بلند کردن وسایل سنگین و جابجا کردن وسیله های بزرگ و سنگین به مدت دوهفته ممنوع است تا روند بهبودی تکمیل شود.

 • تا دو هفته بسیار ی از فعالیت های روزانه ممنوع است زیرا که ممکن است فشار هایی را متوجه بیمار کند در نتیجه خونریزی خواهد داشت.
 • در اغلب موارد در روند جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود که در این صورت بیمار می تواند بعد از انجام جراحی به منزل مراجعت کند . اما درمواقعی که از بیهوشی عمومی استفاده شده است بیمار لازم است که به مدت یک شبانه روز در بیمارستان بستری شود تا تحت مراقبت های پزشکی قرار بگیرد.
 • فین کردن و تخلیه بینی آسیب زیادی را به بافت ببینی وارد می کند . بر همین اساس باید به مدت دو هفته از این اقدام پرهیز شود تا از احتمال خونریزی و دیگر مشکلات جلوگیری شود.

*به طور کلی در اغلب موارد درمان سرپایی انجام می شود. ولی در موارد خاص و استثنایی باید در روند درمان مراقبت هایی از جمله بستری شدن بعد از جراحی صورت گیرد تا تمامی شرایط بیمار تحت کنترل پزشک معالج باشد. در این صورت احتمال خطر کمتری متوجه بیمار است و بدون دغدغه و نگرانی می توانند به منزل بازگردند.

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که این مطالب مورد عنایت و توجه همراهان مان قرار گیرد و بتوانند با استفاده از این اطلاعات راهکار های تشخیصی و درمانی درستی داشته باشند.

زیرا که تشخیص به موقع وشروع روند درمان هر چه سریع تر اتفاق بیفتد نتیجه بخشی و موفقیت در درمان افزایش پیدا خواهد کرد.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 7 =

Call Now Button